Dlaczego warto studiować?

Dziś studia są tak popularne jak jeszcze nigdy w historii. Eksperci szacują, że za kilka lat tytuł inżyniera bądź magistra będzie posiadał co drugi Polak, który nie ukończył 30. roku życia.

Czy w takim razie w czasach, kiedy studia stając się tak powszechne, a tym samym tracą trochę swojego prestiżu, warto w ogóle studiować? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca. Niezadowolenie ze studiów wynika w dużej mierze z niezrozumienia ich idei. Studia bowiem nie zapewnią nam dobrej pracy i przygotowania do zawodu – od tego mamy technika i szkoły policealne.

Aby być atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy trzeba podczas ich zbierać jeszcze doświadczenie zawodowe. Mimo wszystko warto studiować, ponieważ ten etap edukacji uczy nas kilku przydatnych w życiu rzeczy. Przede wszystkim dostarczają nam one stymulującego otoczenia, które mobilizuje nas do robienia w życiu naprawdę ambitnych rzeczy.

Na studiach nabywamy także wielu umiejętności społecznych. Często też legitymizują też one naszą wiedzę w świetle prawa – pomimo, że wszyscy naokoło mówią, że studia znaczą coraz mniej, wciąż niektórych zawodów nie możemy wykonywać bez wyższego wykształcenia.

http://www.mtlumaczenia.pl/chorwacki