Implantologia stomatologiczna

O implantologii, czyli nauce, zajmującej się sposobami wszczepiania implantów do żyjącego organizmu, słyszał chyba każdy. Jednym z jej popularnych działów jest implantologia stomatologiczna, która pozwala na skuteczne uzupełnienie braków w uzębieniu. Dzięki zabiegom z jej zakresu można znacznie poprawić estetykę oraz funkcjonalność zgryzu w przypadku wystąpienia ubytków. Zabieg wszczepienia implantu zębowego przeprowadza się w kilku etapach, stosując znieczulenie miejscowe.

Może on dotyczyć całości jamy ustnej, jak również wyłącznie pojedynczych zębów. Implanty stomatologiczne wykonuje się z tytanu, który nie wywołuje alergii, dlatego też jest bezpieczny dla organizmu człowieka. Mają one postać śrub, wkręcanych w dziąsło i pełniących później rolę korzenia zębowego. Wprowadzenie implantu do jamy ustnej udaremnia bezpowrotny zanik kości, do którego dochodzi już po usunięciu naturalnego zęba.

Ustabilizowane zostają także korony i mosty, a ich możliwości nie różnią się szczególnie od zdolności prawdziwego uzębienia.