Łatwa nauka latania dronami

Latanie dronami nie jest trudne, przynajmniej gdy mowa o podstawowych modelach dostępnych do użytku rekreacyjnego. Sprzedawcy często dzielą urządzenia na te, które można wykorzystywać rekreacyjnie i na te, które służą jedynie do celów komercyjnych. Jednak jedynie od Ciebie zależy, jak wykorzystasz dany statek powietrzny.

Możesz po prostu latać dronem i nagrywać filmy na własny użytek, dzięki przyczepionej do maszyny kamerze. Możesz również kręcić filmy wideo i sprzedawać je firmom marketingowym czy też upubliczniać na stronie gminy. Możliwości jest mnóstwo, a ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia… oraz prawo.

Polskie prawo wymaga tego, byś udowodnił swoje umiejętności operowania bezzałogowym statkiem powietrznym, jeśli masz zamiar wykorzystywać maszynę komercyjnie. Oznacza to, że musisz zdobyć świadectwo UAVO, a wcześniej oczywiście zdobyć odpowiednie umiejętności. Podstawowe egzaminy na szczęście można zdawać bez opłacania szkoleń.

To znaczy, że dronem możesz nauczyć się latać samodzielnie, nawet na własnym podwórku, a następnie przystąpić do egzaminów, by uzyskać uprawnienia.

www.pielegnacjaroslin.com.pl