Wnętrze urządzone w stylu greckim

Wnętrze urządzone w stylu greckim przywołuje nam na myśl atmosferę typowego domku z Grecji. Jest bowiem mocno inspirowane tamtejszą kulturą i tradycją.

Każdy element wyposażenia ma nam przypominać o lazurowym niebie, błękicie morza i ciepłych promieniach słonecznych. Przebywając we wnętrzu urządzonym w stylu greckim mamy czuć się tak jak podczas udanych wakacji – ma nam być wygodnie, przytulnie i komfortowo.

Dlatego też styl ten stawia na prostotę i minimalizm. Można tu znaleźć drewniane meble, ręcznie wykonywane dodatki i ozdoby.

Wszystko to jest utrzymane w kolorach bieli i wielu odcieniach niebieskiego. Bardzo duże znaczenia dla stylu greckiego ma też ceramika – stosuje się tu nie tylko elementy wyposażenia wykonane z ceramiki taki jak np.

garnki czy dzbany, ale także i ceramiczne płytki, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Płytki ceramiczne zdobią najczęściej ściany, które nie muszą, a nawet nie powinny, być dokładnie pomalowane – prześwitujące spod niebieskiej farby białe odpryski są czymś bardzo pożądanym w klimatycznym, greckim wnętrzu.