Wnętrze w stylu vintage

Styl vintage nawiązuje do tego co stare i zabytkowe. Chociaż może się to wydawać dziwne, to jednak styl vintage jest jedną z odmian stylu nowoczesnego.

Urządzając wnętrze w takim zamyśle należy przede wszystkim zwracać uwagę na wiek wyposażenia i konkretnych elementów. Ważna jest tez ich oryginalność oraz niepowtarzalność.

Wnętrze w stylu vintage jest szykowne, urządzone ze smakiem i bardzo wytworne. Stawia się na wyposażenie dobrej jakości – wiekowe, ale zachowane w jak najlepszym stanie.

Wnętrza takie są pełne nostalgii oraz historycznego ducha.Urządzając wnętrze w stylu vintage i szukając elementów wyposażenia warto jest zacząć od przeszukania własnego strychu, który może okazać się prawdziwą kopalnią takich dodatków.

Dużo stylowych staroci można także znaleźć na internetowych portalach aukcyjnych oraz na kiermaszach starych mebli. Uzbroić się jednak należy w dużą cierpliwość przy kolekcjonowaniu wyposażenia, gdyż urządzenie wnętrza według zamysłu vintage nie należy do najszybszych i najłatwiejszych.