Drony w służbie policji

Każda nowa technologia niesie ze sobą pewne szanse i zagrożenia. W przypadku dronów, plusem są możliwości, jakie bezzałogowce dają operatorom filmowym i fotografom, ale także armii czy służbom porządkowym. Dron może śledzić teren bez przeszkadzania komukolwiek.

Wyposażony w wysokiej jakości kamerę zrobi doskonałe zdjęcia lub nakręci film w dobrej rozdzielczości. Natomiast zagrożenia związane z dronami to przede wszystkim możliwość wykorzystania maszyn przez terrorystów lub wandali. Dron z powodzeniem uniesie ładunek wybuchowy.

Może też posłużyć do rozeznania terenu przez osoby, które chcą dokonać kradzieży czy zamachu. Nie może więc dziwić, że również policja kupuje własne drony, które mają zapobiegać ewentualnym zagrożeniem stwarzanym przez maszyny operowane przez kryminalistów. Doskonałym przykładem nowoczesnego wyposażenia może się pochwalić francuska policja, która dysponuje już tzw.

łapaczami dronów. To większe maszyny bezzałogowe, wyposażone w specjalne siatki, w które można schwytać popularne, niewielkie drony.

https://lse-poland.pl/