Szkolenie na miejscu czy na wyjeździe?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że chcemy zorganizować szkolenie dla naszych pracowników, to teraz powinniśmy się zastanowić, jak powinno ono wyglądać. Czy ma się odbywać w godzinach pracy, czy poza nią, czy ma być prowadzone na terenie firmy czy poza nią? Możliwości jest tutaj wiele, dlatego warto dokładnie rozważyć każdą z nich.

Wyjazdy nie są takie złe

Jeżeli zorganizujemy szkolenie w firmie i dodatkowo jeszcze w godzinach pracy, to musimy mieć świadomość, że spadnie w tym czasie nasza wydajność, a więc nie będziemy mogli odpowiadać na potrzeby klientów w takim stopniu, jak ma to zazwyczaj miejsce. Z drugiej strony, jeżeli zorganizujemy szkolenia po pracy, trzeba będzie liczyć się z tym, że pracownicy będą zmęczeni, a więc mogą nie zapamiętać z nich tak wiele, jakbyśmy chcieli.

Dlatego właśnie warto się zastanowić, czy nie zorganizować szkolenia na wyjeździe. Wówczas pracownicy będą brali udział tylko w nich, dodatkowo nie będą mogli się wymówić od wzięcia udziału w takim szkoleniu, a więc będziemy mieli pewność, że wszyscy z niego skorzystają.

Co więcej, jeżeli zgodzimy się na zorganizowanie szkolenia na wyjeździe (https://ahcm.pl/mbo-zarzadzanie-przez-cele/), to będziemy mieli także możliwość obserwowania pracowników poza miejscem pracy, a to sprawi, że będziemy mogli się bardzo dużo o nich dowiedzieć. Dodatkowo jeszcze na koniec, można takie szkolenie połączyć z imprezą integracyjną, co jeszcze bardziej wzmocni zespół i sprawi, że będzie on jeszcze lepiej pracował.

Zobaczmy jak prezentują się takie szkolenia wyjazdowe, co są one w stanie nam zaproponować, tak abyśmy mieli pewność, że to co wybierzemy dla naszych pracowników, będzie z pożytkiem dla przyszłości naszej firmy, a więc taka inwestycja nam się zwróci.

www.dwochwarszawiakow.pl