Szkolenie na miejscu czy na wyjeździe?

Szkolenie na miejscu czy na wyjeździe?

17 września 2017 Wyłącz przez Cezary

Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że chcemy zorganizować szkolenie dla naszych pracowników, to teraz powinniśmy się zastanowić, jak powinno ono wyglądać. Czy ma się odbywać w godzinach pracy, czy poza nią, czy ma być prowadzone na terenie firmy czy poza nią? Możliwości jest tutaj wiele, dlatego warto dokładnie rozważyć każdą z nich.

Wyjazdy nie są takie złe

Jeżeli zorganizujemy szkolenie w firmie i dodatkowo jeszcze w godzinach pracy, to musimy mieć świadomość, że spadnie w tym czasie nasza wydajność, a więc nie będziemy mogli odpowiadać na potrzeby klientów w takim stopniu, jak ma to zazwyczaj miejsce. Z drugiej strony, jeżeli zorganizujemy szkolenia po pracy, trzeba będzie liczyć się z tym, że pracownicy będą zmęczeni, a więc mogą nie zapamiętać z nich tak wiele, jakbyśmy chcieli.

Dlatego właśnie warto się zastanowić, czy nie zorganizować szkolenia na wyjeździe. Wówczas pracownicy będą brali udział tylko w nich, dodatkowo nie będą mogli się wymówić od wzięcia udziału w takim szkoleniu, a więc będziemy mieli pewność, że wszyscy z niego skorzystają.

Co więcej, jeżeli zgodzimy się na zorganizowanie szkolenia na wyjeździe (https://ahcm.pl/mbo-zarzadzanie-przez-cele/), to będziemy mieli także możliwość obserwowania pracowników poza miejscem pracy, a to sprawi, że będziemy mogli się bardzo dużo o nich dowiedzieć. Dodatkowo jeszcze na koniec, można takie szkolenie połączyć z imprezą integracyjną, co jeszcze bardziej wzmocni zespół i sprawi, że będzie on jeszcze lepiej pracował.

Zobaczmy jak prezentują się takie szkolenia wyjazdowe, co są one w stanie nam zaproponować, tak abyśmy mieli pewność, że to co wybierzemy dla naszych pracowników, będzie z pożytkiem dla przyszłości naszej firmy, a więc taka inwestycja nam się zwróci.

www.dwochwarszawiakow.pl